Побудувати басейн - просто!

Отже, Ви все-таки вирішили побудувати басейн, але не знаєте з чого почати.

Для початку необхідно визначитися для чого Вам потрібен басейн - це буде розкішний предмет інтер'єру, тренажер для підтримки гарної фізичної форми, місце для розслаблення і відпочинку або куточок розваг для всієї родини. Басейн - це вибір серйозних людей, які вміють цінувати комфорт і красу і готові за них платити. Іноді площа приміщення, яку можна відвести під басейн, невелика або має складну форму.Технологія будівництва басейнів дозволяє створити басейн, відповідний стилістиці об'єкта і гармонійно вписати його в наявне приміщення або ландшафт. Будівництво басейнів означає повну відсутність будь-яких обмежень у свободі вибору форми, глибини і розмірів. В ідеалі будівництво басейнів треба починати разом з будинком.

 

Строительство бассейнов любой сложности

На етапі проектування потрібно визначитися з розмірами і глибиною басейну, виходячи з його призначення, кількості користувачів і наявності серед них дітей. Важливо, чи всі відвідувачі вміють плавати. Плануючи будівництво басейнів, варто передбачити обхідні доріжки навколо чаші. Це дозволить в подальшому нормально експлуатувати приміщення басейну. Крім того, доріжки дозволяють створити прохід навколо чаші басейну, необхідний для монтажу такої важливої ​​частини обладнання для басейнів як трубної розводки. Це важливо для своєчасного контролю роботи обладнання басейну. Поблизу від чаші розташовують технічне приміщення, де розміщується обладнання для басейну.


Використовувані при будівництві та експлуатації басейнів матеріали повинні відповідати відомим параметрам. Вітчизняні нормативні документи, які регламентують будівництво та експлуатацію басейнів, розраховані на громадські споруди і не дуже підходять для приватних басейнів. Незнання норм і правил будівництва басейнів або нехтування ними спричинить надалі виникнення проблем тією чи іншою мірою тяжкості. Тому важливо вже на етапі планування будівництва басейнів звернутися до досвідчених професіоналів в цій області.


Після того, як ви визначилися з видом басейну, його формою, місцем розташування необхідно провести великий обсяг підготовчих робіт: розробка котловану, пристрій дренажної системи, підготовка "подушки" під фундамент та інше. Після чого потрібно виготовити чашу (ємність, яку наливається вода).

Структурна схема басейна:

 

Басейн - це складна гідротехнічна споруда, яка складається з двох частин: чаші і системи водозабезпечення.


Чаша -забезпечує герметичність і протистоїть зовнішнім впливам.


Система забезпечення  відповідає за механічну очистку, подачу і злив води, її частоту і санітарну безпеку, за комфорт і задоволення.

Серце басейну - фільтрувальна установка. Вона несе основну відповідальність за видалення з води органічних і механічних домішок. Вода йде на фільтрувальну установку через спеціальний Водозаборник (скіммер), в якому одночасно затримуються найбільш великі частки сміття, пил, волоски, при цьому рівень води знаходиться нижче краю чаші на 10-15 см. З скиммера вода надходить на фільтрацію, потім очищена вода надходить назад в басейн через форсунки, які зазвичай розташовуються навпроти скімера.

 

При бажанні між фільтром і поворотними форсунками можна додатково встановити пристрої знезараження, наприклад озонатор, ультрафіолетову лампу, станцію дозування хімікатів.

 

У поворотну магістраль можуть вбудовуватися пристрої підігріву води - електронагрівач або теплообмінник, який живиться гарячою водою з опалювального котла.

 

При будівництві, басейн можна оснастити прожекторами (підключаються тільки через трансформатор). Все обладнання басейну (крім пристроїв навісного типу) розміщують поза чашею в технічному приміщенні.

 

Для ефективної роботи фільтрів із затримання забруднень і для знезараження води в воду, що очищається вводять хімічні реагенти.

 Сьогоднішні вимоги, що пред'являються до якості води в басейні, за своїми характеристиками практично наближаються до вимог, що пред'являються до питної води.