Вибираємо фільтр для басейну

Зведення басейну є реалізацією мрії багатьох людей. Але дуже важливо зберегти свою мрію в ідеальному стані, адже вода в басейні схильна до цвітіння, утворення грибків і водоростей. Уникнути цього допоможе система фільтрації.

 Фільтри для басейнів відрізняються за своїми характеристиками в залежності від очищувального елемента.

 Очищення води в басейні передбачає встановлення спеціальних фільтруючих споруд, додаткове знезараження води за допомогою таблеток і розчинів. Варто зазначити, що обробка води хлоруванням і різними розчинами без системи очищення, буде неефективною.

 

 Ми пропонуємо наступні типи фільтрів:

 

  • Картріджні;

  • Пісочні;

  • Діамантові.

Як правило ми рекомендуємо купувати пісочний фільтр.

З його допомогою дуже ефективно видаляються дрібні частинки, такі як бруд різного діаметру, волосся, травинки, дрібне сміття, піщинки. Вода, що проходить через пісочний шар пристрою, що являє собою бочку з піском, очищається від всіх цих забруднень (мал. 1).

 

Очищення істотно знижує ризик виникнення різних грибків і цвітіння. До того ж, він відрізняється доступною ціною. Щоб пісочний фільтр працював стабільно, його необхідно регулярно промивати, оскільки очищающий матеріал поступово забруднюється.

 

Обслуговування такого пристрою не вимагає особливих знань і навичок і може проводиться самостійно шляхом заміни кварцового піску в ємності фільтрувальної бочки (рис. 2)

Очищающее сооружение с наполнением из песка
мал. 1 Очисткові спорудження
з наповненням  з піску
Бочка с кварцевым песком
мал. 2 Бочка с кварцевим піском

Також можна купити діатомові фільтри, які відрізняються більш високою вартістю.

Такі очистники представляють собою ємність, заповнену порошком, створеним з безлічі подрібнених частинок скам'янілого планктону (рис. 3). Такий тип очищає пристосування є дуже ефективним, вода, що проходить через нього, стає набагато чистіше, оскільки діатомові фільтри затримують частинки розміром приблизно 3-5 мікрон.

Такі фільтруючі елементи також необхідно обслуговувати, як правило, за допомогою процедури зворотного чистки. Для цього необхідно видалити решітку і витягнути залишки використаної діатомової суміші. Варто уточнити, що використаний порошок викопного планктону в деяких місцевостях класифікують як «небезпечні відходи», тому необхідно уточнити питання її утилізації.

купить диатомовый очиститель
мал. 3. Зовнішній вигляд діатомового очищувача

Досить часто до нас звертаються клієнти, щоб придбати картріджний фільтр.

Цей пристрій є ємністю, в якій містяться три або чотири картриджа, виготовлених з матеріалу, схожого з поліестером. Кожен картридж вловлює і утримує дрібні частинки бруду (рис. 4).

 

Ці пристрої вловлюють найдрібніші частинки, розміром 5-10 мікрон, тобто, невидимі неозброєним оком.

Картриджные очистители воды  с датчиком давления
мал. 4. Картріджні очисники води з датчиком тиску


Такий вид є ідеальним рішенням, оскільки він дорожче піщаного, але доступніше діатомового, а по ефективності не сильно поступається останньому.

 

До того ж, в обслуговуванні ці пристрої дуже невибагливі. Досить регулярно отримувати його і промивати під сильним струменем проточної води. У найгіршому випадку вам доведеться замінити картридж, що не сильно вдарить по вашому бюджету.


Тип фільтруючого пристрою необхідно вибирати вам, але те, що фільтруючі елементи обов'язково повинні бути в басейні, це безперечно ясно.

 

Без фільтраційних установок вода в басейні швидко зацвіте, покриється водоростями, або придбає неприємний запах, одним словом, стане непридатною для приємних водних процедур.

 

Вибирайте тип фільтра для басейну, а наші фахівці подбають про його встановлення.