Будівництво відкритих басейнів на дачі
Будівництво відкритих басейнів
Басейни всіляких форм і різних типів набувають все більшої популярності з кожним роком. Якщо раніше басейн вважався атрибутом багатого людини, то зараз ця розкіш по кишені середньому класу, особливо, якщо мова йде про відкриті басейнах.
Будівництво відкритого басейну вимагає набагато менші витрати, ніж будівництво критого водного споруди, саме цей фактор є основною причиною збільшення попиту на цей водний атракціон.
Популярність відкритих басейнів пов'язана також і з фактором престижу - затишний і доглянутий басейн біля будинку є ознакою високого статусу і становища в суспільстві.
Будівництво відкритих басейнів - пропозиція:
Компанія «Лорд-Х» займається будівництвом басейнів різного типу, відкритих і закритих, дуже давно, набутий досвід і знання всіх технологічних «підводних каменів» дозволяють створювати справжні витвори мистецтва в сфері аквадизайну. | |
Ми в рівній мірі володіє технологією будівництва відкритих і закритих басейнів, що дозволяє з легкістю підходити до будівництва водних споруд будь-якої складності. |
Переваги басейнів на відкритому повітрі
Переваг у відкритого басейну набагато більше, ніж може здаватися на перший погляд. Плануючи будівництво басейну на ділянці, ви можете вибрати більший розмір, ніж в приміщенні, до того ж, будівництво такого об'єкта буде істотно дешевше, ніж спорудження закритого басейну.
Плавання в басейні на свіжому повітрі, під сонячними променями, надає розслабляючу і зміцнює дію, покращує роботу всіх систем організму. Та й плавати під яскравим сонечком набагато корисніше, ніж під навісом або в приміщенні.
Вагомим перевагою відкрито
І наостанок - рівна гладь водного дзеркала, відкидаються відблиски на сонці, стане відмінною прикрасою для вашої ділянки.
Недоліки відкритих басейнів
Очевидним недоліком відкритого басейну є його сезонність - плескатися в ньому можна тільки в теплу пору року. Звичайно, підключення системи обігріву води може продовжити купальний сезон ще на місяць. Якщо ви не хочете витрачатися на закритий басейн, але хочете насолоджуватися купанням довше трьох місяців, можете замовити легкий павільйон.
Одна з проблем відкритих басейнів - сміття, комахи, регулярно потрапляють у воду, внаслідок чого регулярно потрібно виловлювати сміття, витрачати більше грошей на миючі засоби.
Відкритий басейн потрібно в обов'язковому порядку консервувати на зиму. Перед консервацією воду можна зливати чи ні, в залежності від специфіки басейну, але так чи інакше, процес досить клопіткий. Практика показує, що воду з басейну на зиму краще злити, щоб запобігти неприємним наслідкам.
Будівництво відкритих басейнів - технологічні питанння:
Перш за все, варто усвідомити, що будувати басейн на ділянці, без дозвільних документів відповідних інстанцій можна, якщо його розмір не перевищує 5 м3.
При будівництві відкритих басейнів власників підстерігає небезпека побачити через кілька місяців смарагдове болото замість блакитної лагуни. Щоб цього не сталося, потрібно регулярно проводити чистку та дезінфекцію води спеціальними антисептичними засобами.
Важливим технологічним нюансом є злив води, який потрібно здійснювати хоча б один раз на рік, для консервації. Зливати можна в каналізацію, але не у всіх населених пунктах передбачена державна каналізаційна система. Тоді залишається два варіанти - зливати на дорогу або в окремий септик, побудований для цих цілей. Перший варіант найлегший, але не найпростіший, оскільки в такому випадку великий ризик накликати на себе невдоволення і скарги сусідів.
Будівництво відкритого басейна - етапи:
Якщо ви вирішили будувати басейн більше 5 м3, як уже говорилося вище, необхідно зібрати всі документи: офіційний план ділянки, технічний проект дозволу, до якого прикріплено заяву проектувальника; список сусідів, з прізвищами та адресами; копія приватизаційного листа або заява власника; дозвіл «Водоканалу».
Отже, коли всі документи у вас на руках, починається риття траншей для водозливної системи і котловану. Дуже важливо правильно вибрати місце для котловану - він не повинен створювати навантаження на сусідні споруди.
Далі слід так звана худа підготовка - на дно котловану підсипається гравій або щебінь, який ретельно утрамбовується. Після цього слід етап установки армуючого каркаса дна чаші. На цьому етапі встановлюються штроби і отвори під заставні елементи, а також передбачаються елементи арматури, з яких будуть сформовані ступені.
Наступним етапом слід монтаж армирующего каркаса стін, після чого проводиться установка опалубки для бетонування. Наступним, дуже важливим етапом, є заливка бетоном армирующего каркаса з обов'язковим ущільненням методом вібрації.
Наступний етап - оздоблення чаші, перед чим перевіряються розміри чаші, з метою визначення товщини оздоблювального шару. На цьому етапі поверхню чаші обробляється спеціальним грунтом і вирівнює складом з водовідштовхувальними добавками.
Після того як оздоблювальний шар повністю висох, здійснюється монтаж закладних, трубопроводу в ніші і штроби.
Після висихання залитих ніш знімається опалубка, проводиться підчищення, після чого будівельна бригада приступає до гідроізоляційних робіт.
Щоб перевірити коректність укладання гідроізоляції, чашу наповнюють водою і залишають не менш ніж на п'ять днів. Після цього, воду зливають і дають майбутньому басейну просохнути 3-4 дні.
Якщо з гідроізоляцією все в порядку, слід фінальний етап - декоративне оздоблення чаші басейну мозаїкою, плиткою або лайнером.
Висновки
Як ми бачимо, будівництво відкритих басейнів дуже складний процес, що складається з багатьох етапів, які часто проходять паралельно.
Складність процесу, жорсткі вимоги до якості проведених робіт і безпеки об'єкта вимагають особливого підходу до спорудження водних басейнів. Банальні прорахунки в проекті або на етапі будівництва, в кращому випадку, стануть причиною виходу басейну з ладу, в гіршому - провокують руйнування прилеглих будівель. Тому довіряти цю відповідальну роботу необхідно тільки професіоналам, які працюють в компанії «Лорд-Х». Великий досвід роботи в даній сфері, знання всіх технічних нюансів споруди басейнів дозволяє гарантувати ідеальні результати по завершенні всіх етапів будівництва.