Басейни від компанії «Лорд-Х»
Замислюючись про будівництво басейну, людина не завжди усвідомлює, що за привабливою гладдю води ховається робота складного обладнання, праця і знання десятка фахівців. Басейн - серйозне гідротехнічна споруда, і в цьому його відмінність від просто ємності великого розміру, наповненою водою.
Побудувати басейн, який буде не тільки радувати красою, а й дасть можливість щодня отримувати справжню насолоду від кришталево чистої води може тільки колектив висококваліфікованих фахівців. На сьогоднішній день складно уявити собі респектабельний заміський будинок без плавального басейну, який є не тільки предметом розкоші, а й дозволяє підтримувати хорошу фізичну форму, відпочивати і розслаблятися.
Сьогоднішній басейн - синтез чудес дизайнерської фантазії, інженерної думки і передових технологій.
Здавалося б, такий собі резервуар, а в ньому вода, і плавайте на здоров'я! Так, та не так. Насправді басейн - це складна гідротехнічна споруда, в якому безперервно здійснюється процес рециркуляції і фільтрації води, а також проводиться її постійне знезаражування. Оці видно лише надводна частина айсберга, кінцевий продукт як такої. "Нутрощі" ж його приховані за гладкою поліпропіленової стінкою або блискучою ПВХ-плівкою, вони доступні і зрозумілі тільки професіоналові. Адже що відрізняє басейн у високому розумінні цього слова від, скажімо, просто ємності великого розміру, наповненою водою? Помислити страшно.
Насоси, нагрівачі, скімери, форсунки, підсвічування, фільтри для очищення і аерації води і багато чого ще, що можна перераховувати до безкінечності. Розібратися у всьому цьому людині без спеціальної інженерної або будівельної освіти навряд чи під силу. Та й чи варто? Якщо забажаєте будувати басейн у своєму будинку, звертайтеся відразу до професіоналів.
Басейни бувають як найпримітивніші (з якими стикався напевно кожен), так і, просто кажучи, екзотичні, які виникають десь у мріях художника і реалізовуються в замках за сімома печатками. Справжній басейн являє собою складний інженерний комплекс, де величезне значення має гідравлічна система.
Від того, наскільки вона сучасна і якісна, буде залежати і чистота води у вашому басейні, і те, наскільки зручний він буде в експлуатації. Саме ця, прихована від стороннього погляду, частина басейну становить близько половини його вартості і включає в себе величезну кількість компонентів.
Басейн - це рукотворне спорудження людини.
І як будь-яке дітище прогресу, він просто зобов'язаний постійно змінюватися і вдосконалюватися. Тому сьогоднішній басейн докорінно відрізняється від свого попередника початку ХХ століття - брезентової чаші, утримуваної дерев'яними конструкціями.
Сучасний басейн, крім технічно виправданих і обов'язкових компонентів, необхідних для його експлуатації, має ще й цілий ряд додаткових. Невеликий приватний басейн може бути дивним чином обіграний в інтер'єрі. Його стилізують, приміром, під негучний грот або ж, навпаки, веселий римський фонтан зі струмує водою.
Важлива роль відводиться і освітленню. Адже багато в чому саме завдяки підсвічуванню рівна гладь води або даремні бризки оживуть і заграють.
Елегантний стриманий стиль, приглушене світло, класичний інтер'єр, широка римська сходи. Або ж басейн, вирішений в епікурейська ключі, оформлений з життєствердною енергією, соковитими відтінками підсвічується води, бароковими аксесуарами і т. Д.
Повністю мінімалістський інтер'єр, виконаний строгого аскетизму, або ж постмодерністський хайтековский дизайн - що душа забажає. Все залежить від фантазії, коштів і смаку, обов'язково подскажущего, як правильно співвіднести приміщення басейну зі стилем всього будинку.
Залежно від розташування і планувальної конструкції розрізняють відкриті і закриті басейни.
За рівнем розміщення конструкцій басейни діляться на повністю занурені (розташовані нижче рівня підлоги або землі), частково занурені і поверхневі. Останні, як правило, представляють собою легкі збірно-розбірні басейни індивідуального використання.
Вода з поверхні басейну йде у фільтрувальну установку через спеціальні вікна "Водозаборник" - скімери. Кількість скімерів залежить від розмірів басейну, його площі та об'єму.
За рівнем розміщення конструкцій басейни діляться на повністю занурені (розташовані нижче рівня підлоги або землі), частково занурені і поверхневі. Останні, як правило, представляють собою легкі збірно-розбірні басейни індивідуального використання.
Вода з поверхні басейну йде у фільтрувальну установку через спеціальні вікна "Водозаборник" - скімери. Кількість скімерів залежить від розмірів басейну, його площі та об'єму.
Скіммерна схема басейну:
Їх особливість в тому, що вода знаходиться нижче верхньої кромки басейну, приблизно на 10-13 см. Брудна вода забирається з басейну за допомогою скімера 5 (верхній найбільш забруднений шар) і через донний злив 7 (нижні шари). Повернення очищеної води відбувається через стінні форсунки 8, розташовані на протилежній стіні. Таким чином досягається рух води від однієї стінки до іншої.
Для забору води з басейну і повернення в нього очищеної ідеально підходять закладні деталі, які виконані з нержавіючої сталі і бронзи, що забезпечує довгий термін служби.
Підживлення свіжою водою здійснюється автоматично через поплавковий регулятор, який встановлюється в скиммере.
|