Теплові насоси

Теплові насоси харчуються теплом навколишнього повітря, і тим самим підігрівають воду в басейні. Що може бути простіше підігріву води в басейні, що не тепловий насос. Теплові насоси, за характером теплового джерела, діляться на повітряні - ті, що забирають тепло з навколишнього повітря, і грунтові - ті, що забирають тепло з грунту. Основними перевагами теплового насоса є: економічність, ефективність в експлуатації, легкість монтажу і демонтажу насоса, стабільна робота, навіть при дуже низькій температурі зовнішнього повітря, універсальність.

Щоб зрозуміти, в чому родзинка роботи теплового насоса, досить порівняти його з простим холодильником. Холодильник, всім відомо, переносить тепло з внутрішньої камери на радіатор, і ми користуємося холодом усередині холодильника. Тепловий насос - це холодильник «навпаки». Він переносить розсіяне тепло з навколишнього середовища на наш об'єкт обігріву.

Найбільш сприятливим часом для роботи теплового насоса є травень-вересень. Робота ефективніше, чим менше різниця температур між первинною середовищем і теплоносієм у вторинному контурі.


Насос встановлюється на відкритому повітрі і приєднується до поворотного трубопроводу басейну.

Насос встановлюється на відкритому повітрі і приєднується до поворотного трубопроводу басейну.

1. Тепловий насос для басейна

2. Дистанційний пристрій управління

3. Чистая вода для басейна

4. Циркуляційний насос

5. Байпас (обвідний канал) и регуліювальні клапани

6. Труба подачі води з басейна

7. Фільтр

Теплові насоси деяких виробників можуть як обігрівати, так і охолоджувати воду в басейні. Корпус самого теплового насоса виготовлений з термопласту, а заставні елементи з титану, які протистоять небажаного впливу навколишнього середовища.


Тепловий насос - сучасний підігрів води із застосуванням сучасних технологій. Вартість теплового насоса на порядок вище, ніж вартість електронагрівача або теплообмінника, але він швидко окупається і не має високих грошових витрат.