Фільтрація

Для цієї мети використовуються фільтри для басейнів з багатошарової фільтрує засипанням. Фільтрувальна установка складається з самовсмоктуючого насоса, фільтрувального бака і пристрої управління. Фільтрувальні установки випускаються з різним ступенем автоматизації: з ручним керуванням, напівавтоматичні, автоматичні. На автоматичних фільтрувальних установках можна програмувати режим фільтрації на кожен день тижня. Також програмується режим зворотної промивки, т. Е, дана установка вимагає мінімального обслуговування. Крім цього, є моделі, оснащені пристроями нагріву води в басейні. На пристрої управління задається необхідна температура води в басейні, і в подальшому вона автоматично підтримується.Фільтрувальне обладнання призначене для фільтрації води в басейні. Всі фільтрувальні установки розраховані на певний об'єм води басейну. У комплект, як правило, входять ємність для фільтруючого матеріалу, самовсмоктуючий насос, багатофункціональний клапан. Насос фільтрувальної установки забирає воду з чаші басейну, прокачує через ємність з матеріалом, що фільтрує, потім вода повертається назад в басейн. Промивання фільтруючого матеріалу від забруднень здійснюється перемиканням багатофункціонального клапана (методом зворотної промивки).




Системи фільтрації та дезінфекції води повинні відповідати найвищим технічним і санітарним вимогам через великий відвідуваності басейну.

 

Дезінфекція води в плавальних басейнах переважній більшості випадків здійснюється хлором за допомогою вакуумних хлораторов, значно рідше електролітичним розчином срібла і озонуванням, а найчастіше приготування і внесок хімреагентів здійснюється вручну


Останнім часом все частіше зустрічаються рішення, де для забезпечення точності і надійності дозування встановлюються комплексні системи, що включають вимірювальну, регулювальну та дозирующую автоматику. Точне дозування є не тільки необхідною умовою для ефективної дії антіізвесткових і знезаражувальних розчинів, а й забезпечує економію енергії і вартості хімікатів в процесі водопідготовки.

 

Для того щоб людина отримувала задоволення, а не проблеми від плавання в басейні, необхідно, щоб вода в ньому за своєю якістю відповідала питної. До того ж вона не повинна викликати корозію обладнання та завдавати шкоди підключеним каналізаційних систем. Необхідно пам'ятати, що є речі, на яких економити не МОЖНА. До них відноситься основне обладнання для гідравліки, фільтрації, підігріву та дезінфекції.


Гідравліка басейну є дуже важливою складовою для досягнення чистоти води в басейні. Її завданням є забір води з басейну і при поверненні рівномірний розподіл відфільтрованої, нагрітої до потрібної температури і продезінфікованої води на всі точки басейну.

Розрізняють два типи гідравлічних схем: із застосуванням скімерів і з використанням переливного жолоба.

 

Басейн, навіть невеликий, вимагає постійного догляду.

 

Тим, хто самостійно доглядає за своїм басейном, буде корисно знати три етапи обробки води в басейні:

  • поетапна механічна очистка (фільтрація дрібних органічних і неорганічних часток)

  • профілактика стінок і дна басейну з використанням ручних та автоматичних пристроїв

  • хімічна обробка (дезінфекція, коригування рівня рН, коагуляція)

У воді басейну постійно присутній небажана органіка (мікрофлора) - бактерії, мікроскопічні водорості, багато з яких зовсім не невинні для людського організму. Найефективніший спосіб боротьби з ними - дезінфекція. Ще однією проблемою (особливо у відкритих вуличних басейнах) є водорості. Спори одноклітинних водоростей і рослин, постійно присутні в повітрі, опинившись у воді, починають активно розмножуватися. Інші види водоростей затишно почуваються в системі фільтрації, на стінках і дні басейну.

 Останні доставляють особливо багато клопоту, тому що не тільки створюють неприємний слизький наліт, але і утворюють трудноудалимой бурі плями. Для боротьби з водоростями існує спеціальний комплекс препаратів, званих альгіциди. Рівень рН (концентрація іонів водню в воді) - важливий параметр, який повинен зберігатися в певних межах. Він показує, чи відбувається в басейні кислотна або лужна реакція.

 

 Кислотне середовище при значенні рН від 0 до 7 веде до корозії металевих конструкцій і деталей обладнання басейну, а так само до подразнення слизових оболонок. При рН більше 7,6 відбувається випадання вапняного осаду, а хлор втрачає свої дезінфікуючі властивості. При відхиленні рівня рН від норми погано працюють і флокулянти.

Щоб підтримувати оптимальний рівень рН в діапазоні від 7,0 до 7,4, застосовують так звані коректори - препарати, що підвищують (знижують) кислотний показник води басейну. Для зниження рівня рН і зменшення лужності води басейну застосовують «рН мінус». Препарат «рН плюс» - гранули, що підвищують рівень рН води басейну. Хімічний аналіз рівня рН і концентрації дезінфектора у воді басейну може здійснюватися вручну за допомогою тест-приладів або автоматично - блоками автоматичної дозації.

 Результат цього комплексу ЗАХОДІВ по догляд за водою басейну буде найбільш повну, если своєчасно Проводити профілактику дна и стінок басейну спеціальнімі ручними або автоматичними прилаштувати (підводнимі пилососем).


1 - шестипозиційний кран;

2 - піщаний фільтр;

6 - насос пилососа;

7 - циркуляційний насос;

8 - префільтр;

12 - від скіммера

13 - панель управління контуром

фільтрації;

14 - від трапа;

15 - від заборника пилососа;

16 - до форсунок подачі води;

19 - теплообмінник (нагрівач);

26 - проточний дозатор хлору;

36 - злив в каналізацію.

 


Заповнення басейну. При заповненні басейну не застосовуйте воду з відкритих джерел (водойми тощо). Ця вода містить мікроорганізми і має зеленуватий колір. В результаті в вашому басейні буде непоказна юшка, і Вам доведеться застосовувати спеціальні хімреагент. Таким чином, витрати на підтримку в порядку води, залитої з відкритих джерел, значно зростають. Застосовуйте по можливості воду з комунальних господарств, тому що вона вже пройшла спеціальну підготовку і очищення.

Басейни бувають не просто гарні і різні, вони бувають збірні і стаціонарні,  також відкриті, скімерні і переливні, з трубопроводами і бесканалізаціонние, покриті плівкою або ж плиткою, словом, характеристик - сила-силенна. Тому не менш важливим, ніж, скажімо, декоративне покриття чаші, є якість очисних фільтрів і ступінь гідроізоляції.


Розташовані в "машинному відділенні" спеціальні насоси для басейна здійснюють рециркуляцію води, хитаючи її по колу. У спрощеному варіанті схема така: басейн (плавальна чаша) - фільтр - нагрівач - басейн. Основна частина фільтрів (більше 90%) - піщані, засипні, в яких через кварцовий пісок очищаючись, проходить вода. Відсоток, складають так звані мембранні фільтри. У тих і інших є як свої переваги, так і недоліки. Перші служать довше, однак вони складніше в установці і більш трудомісткі в заміні. Мембранні фільтри очищають воду краще, але самі швидше засмічуються і їх доводиться міняти набагато частіше.

 Тому в кінцевому підсумку ступінь тривалої очищення тими або іншими приблизно дорівнює. Взагалі ж система підготовки води являє собою цілий комплекс заходів: крім механічної фільтрації використовується додавання коагулянтів (для більш ретельного очищення) і подальша за цим дезінфекція, що виключає такий характерний для басейну запах хлорованої води. Експлуатація плиткового басейну в дійсності - справа набагато більш клопітка. Комфортність вашого басейну буде залежати ще і від температури води в ньому, і мікроклімату.

Головні помилки і помилки власників басейнів найчастіше пов'язані з проблемою знезараження води.


Людина платить не за басейн як такої, а за задоволення поплавати в чистій і приємною воді. Часто люди, витрати чималу суму на спорудження басейну, намагаються заощадити на обладнанні для дезінфекції води. Як правило, замовники звертаються до нас через кілька місяців після початку експлуатації басейну, змучені запахом хлорки і мутно-зеленим кольором води.

 

Більшість людей мало знайомі з новими технологіями і тільки тому готові примиритися з хлором у воді як з неминучим злом, хоча існують сучасні ефективні і безпечні методи дезінфекції, що вимагають менших експлуатаційних витрат. Економити на якості очищення води в басейні не варто, адже мова йде не тільки про задоволення, соціальному престиж, а й про власне здоров'я.